ELK Motor

ELK Motor

ELK Motor

ELK Motor Çerkezköy Organize Sanayi bölgesinde, Yılmaz Redüktör A.S. ana hissedarları tarafından, ürün ailesinin devamı olarak kurulmus olup, 100.000m2 açık alan üzerine kurulu 40.000m2 kapalı alanda IEC 71-250 gövde aralıgında elektrik motorları üretilmektedir.

Tüm motor serileri Avrupa standartlarına uygun olarak tasarlanmıs olup, IE2 ve IE3 verimlilik sınıflarında üretilip müsterilerin kullanımına sunulmaktadır.

Ayrıca motorlarımız, temel tasarım ve teknolojisi itibariyle IE3 verimlilik sınıfını da karsılayacak sekilde tasarlandıgından, hâli hazırda zorunlu olan IE2 verimlilik sınıfından IE3 verimlilik sınıfına geçiste, mekanik boyutların aynı kalması sayesinde, müsterilerine sorunsuz bir geçis imkanı saglamaktadır.

Avrupa standartlarına uygun olarak üretilen standart motorlarımız ile beraber müsterilerimize performans ve maliyet açısından avantaj saglayacak özel motorlar da üretmekteyiz.

ELK Motorları, mühendisliginden talaslı imalata, dökümden sac isleme ve motor sarımına kadar tüm süreçleriyle Çerkezköy’deki fabrikamızda üretilmektedir. Mil, gövde ve kapaklar tam otomatik CNC tezgâhlarda, sürekli kalite kontrol denetiminde üretilirken, rotor ve stator paketleri otomatik kilitlemeli laminasyon kalıplarında basılmaktadır.

Daha sonra rotor paketleri otomatik enjeksiyon makinalarında basılarak rotor mil grubu haline getirilirken, stator paketleri de otomatik sargı makinalarında sarıldıktan sonra ihtiyaca ve kullanım sahasına baglı olarak otomatik daldırma yöntemi ya da VPI (Vacuum Pressure Impregnation) olarak anılan yöntemle verniklenerek montaja hazır hale getirilmektedir.

Böylece üretilen ürünler her zaman kalite ve performans açısından en iyi seviyelere erismektedir. Tüm bu islemler sonrasında ürün reçetelerine uygun olarak montajı yapılan motorlarımız %100 son kontrol ve test asamalarını geçtikten sonra ambalajlanarak sevkiyata hazır hale getirilmektedir.
HİZMETLERİMİZ

Elektrik Motoru ve Elektro Mekanik Üretim sektöründe tasarım, üretim ve müşteri hizmetleri alanlarında deneyim ve bilgi birikimine sahip uzman kadromuz ile aşağıdaki alanlarda da hizmetinizdeyiz:

ÖZEL MOTORLAR

Özel tasarım&üretim veya modifikasyon bazlı her çeşit özel maksat motorları, özel mil ve flanşlı, özel sargılı ve değişik çalışma koşullarına uygun motorları, ELK Motor olarak müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda tasarlayarak üretmekteyiz.