Şirketlerimiz

Grup Şirketlerimiz  

Yılmaz Redüktör San. ve Tic. A.Ş.

1958 yılında Sn. Mesut YILMAZ tarafından kurulan YILMAZ REDÜKTÖR, kararlı üretim kalitesi, iş anlayışındaki disiplini, doğru stratejileri ve tutarlı vizyonu ile Türkiye'de kısa sürede liderliğe yerleşmiş, günümüze kadar liderliğini korumuş ve günümüzde Dünya'da isminden bahsedilir bir marka olmayı başarmıştır. YILMAZ REDÜKTÖR yeni ürünlerine yılların birikimini yansıtırken, yeni teknolojiler ve mühendislik yatırımları ile ürünlerini Dünya sanayinin ihtiyaçlarına en iyi cevap verebilecek şekilde geliştirmekte ve müşterilerinin güvenilir iş ortağı olmayı sürdürmektedir. Pazarlara sunulan YILMAZ REDÜKTÖR ürünleri hafif sanayiden ağır sanayiye binlerce tesiste güvenle hizmet vermektedir.


Yılmaz Pazarlama İthalat İhracat San ve Tic. Ltd. Şti.

1995 yılında kurulan firmamız yurtiçi satış ve pazarlama hizmetleri ile beraber ithalat, ihracat, lojistik hizmetler, personel taşımacılığı, inşaat ve catering hizmetleri vermektedir. Firmamız 2008 yılından itibaren inşaat yatırımları ve işçiliği yapmaktadır. Yılmaz Redüktöre ait Çerkezköy fabrika inşaatı 40000 m2 kapalı saha olarak bitirilmiş ve İstanbul Esenyurtta 30000 m2 ilave fabrika inşaatı yapmaktadır. Uzman kadrosu ve tecrübesi sayesinde güvenle hizmet vermeye devam etmektedir.


Mes Elektromekanik Döküm San. ve Tic. A.Ş.

Mes Döküm 2002 yılında Yılmaz Redüktörün gövde ve parça döküm ihtiyacını karşılamak üzere kardeş firma olarak kurulmuştur. Standartlara göre pik, sfero ve bronz döküm olmak üzere yılda 7200 ton üretim kapasitesine sahiptir. 3 mühendis, 8 tekniker olmak üzere 96 personel görev yapmaktadır. Mes Dökümün üretiminin %95'i Yılmaz Redüktör tarafından kullanılmaktadır. Üretimin % 5'i de grup şirketleri haricindeki firmalar için olmaktadır. 2 adet 2000 kg 1250 kW ve 2 adet 500 kg 350 kW indüksiyon ocağı, 500x600 sinto kalıplama hattı, maça makinası, 800x1300x350 Küngel Wagner kalıplama hattı tesis yatırımlarından bazılarıdır. Kapasite artırımı için Mes Döküm yeni yatırımlara devam etmektedir. Çerkezköyde yeni kurulan fabrika ile birlikte yıllık döküm kapasitesi 20000 ton/yıl olacaktır.