Tarihçe

ELK MOTOR  Çerkezköy Organize Sanayi bölgesinde, Yılmaz Redüktör A.S. ana hissedarları tarafından, ürün ailesinin devamı olarak kurulmuş olup, 135.000m2 açık alan üzerine kurulu 50.000m2 kapalı alanda IEC 63-315 gövde aralığında elektrik motorları üretilmektedir.

Tüm motor serileri Avrupa standartlarına uygun olarak tasarlanmış olup, IE4, IE3 ve IE2 verimlilik sınıflarında üretilip müşterilerin kullanımına sunulmaktadır. Ayrıca motorlarımız, temel tasarım ve teknolojisi itibariyle IE3 verimlilik sınıfını da karşılayacak şekilde tasarlandığından, hâli hazırda zorunlu olan IE2 verimlilik sınıfından IE3 verimlilik sınıfına geçişte, mekanik boyutların aynı kalması sayesinde, müşterilerine sorunsuz bir geçiş imkânı sağlamaktadır. Avrupa standartlarına uygun olarak üretilen standart motorlarımız ile müşterilerimize performans ve maliyet açısından avantaj sağlayacak özel motorlar da üretmekteyiz.

ELK Motorları, mühendisliğinden talaşlı imalata, dökümden sac isleme ve motor sarımına kadar tüm süreçleriyle Çerkezköy'deki fabrikamızda üretilmektedir. Mil, gövde ve kapaklar tam otomatik CNC tezgâhlarda, sürekli kalite kontrol denetiminde üretilirken, rotor ve stator paketleri otomatik kilitlemeli laminasyon kalıplarında basılmaktadır. Daha sonra rotor paketleri otomatik enjeksiyon makinalarında basılarak rotor mil grubu haline getirilirken, stator paketleri de otomatik sargı makinalarında sarıldıktan sonra ihtiyaca ve kullanım sahasına bağlı olarak otomatik daldırma yöntemi ya da VPI(Vacuum Pressure Impregnation) olarak anılan yöntemle verniklenerek montaja hazır hale getirilmektedir. Böylece üretilen ürünler her zaman kalite ve performans açısından en iyi seviyelere erişmektedir. Tüm bu işlemler sonrasında ürün reçetelerine uygun olarak montajı yapılan motorlarımız %100 son kontrol ve test aşamalarını geçtikten sonra ambalajlanarak sevkiyata hazır hale getirilmektedir.

Ayrıca ELK MOTOR, müşterilerinin ihtiyaç duyduğu kalite yönetim sistemleri ve ürün sertifikalarına sahiptir. Kalite sistemimiz ISO 9001 ile belgelendirilmiş olup, ürünlerimiz UL tarafından sertifikalandırılmıştır.

HİZMETLERİMİZ

Elektrik motoru ve Elektro Mekanik Üretim sektöründe tasarım, üretim ve müşteri hizmetleri alanlarında deneyim ve bilgi birikimine sahip uzman kadromuz ile aşağıdaki alanlarda da hizmetinizdeyiz:

ÖZEL MOTORLAR

Özel tasarım & üretim veya modifikasyon bazlı her çeşit özel maksat motorları, özel mil ve flanşlı, özel sargılı ve değişik çalışma koşullarına uygun motorları, ELK Motor olarak müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda tasarlayarak üretmekteyiz.